SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SHL GRAND STUDIO, s.r.o.
Súťažné ročníky / 06. ročník

06. ročník

2016

Veľkými zmenami a posunom vpred sa niesol celý šiesty ročník SHL. Prvou a najhlavnejšou zmenou bola zmena názvu súťaže, z pôvodnej Stropkovskej hudobnej ligy na Slovenskú hudobnú ligu. Keďže organizátori chcú SHL priblížiť čo najbližšie ku kapelám, zmenili sa aj miesta organizovania základných kôl. Tie sa postupne, približne v trojtýždňových intervaloch v období od januára do mája 2016, konali v hudobných kluboch vo Svidníku (HOLIČSTVO), Bratislave (BRITISH ROCK STARS), Trnave (ARTKLUB), Banskej Bystrici (KLUB 77), Žiline (Klub Kolečko), Nitre (Music a Cafe), Košiciach (GES CLUB). Finále sa organizovalo po prvykrát pod holým nebom na veľkom pódiu v bratislavskom Auparku. Zmenili sa aj pravidlá vystúpení. Napríklad finalisti mali okrem autorských piesní povinne jednu ľubovoľnú prevzatú skladbu.

Podporu súťaži SHL prišli vyjadriť počas základných kôl účasťou v porote napríklad členovia kapely AYA, muzikant a hudobný producent Zoli Tóth či automobilový pretekár Rišo Gonda. Vo finálovej porote za stôl zasadli stálice slovenskej hudobnej scény ako Jožo Ráž a Ľubo Horňák z Elánu, či Feďo Gašparík z Metalindy, speváčka Monika Agrebi, za textársku obec Juraj Soviar, novinárka Felícia Boronkay, členovia predchádzajúcich víťazov Matúš Cíger z Mofokiller a Ivana Kovačicová z Landfilu a v neposlednom rade top partner a garant súťaže Milan Herstek. Finále SHL slovom sprevádzal Rado Mešša.

Do súťaže sa prihlásilo 48 interpretov, z ktorých sa vyformovala 8-členná zostava finalistov: Deadwings (Nitra), WILD PEOPLE (Nitra), 4ewer (Žilina), Stripless (Levice), Jaro Mojžiš Band (Košice), Sematam (Nitra), The Parentals (Košice), EUFORY (Martin), náhradníkmi boli KLONS (Bratislava) a ESO (Prešov).

Samotnému finále predchádzalo vystúpenie a workshop (s podporou Yamaha) Rolanda Kanika a Sama Hošeka. Počas finále nesúťažne vystúpili víťazi predchádzajúcich ročníkov SHL - LANDFIL (Trnava, 5. ročník) a Heľenine Oči (Prešov, 1. ročník).

Výsledky finále

Kompletné výsledky

×

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Staňte sa našim fanúšikom aj na Facebook-u, odoberajte náš YouTube kanál a budete informovaný vždy medzi prvými...

Slovenská hudobná liga SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA

grandstudio.sk

Slovenská hudobná liga grandstudiochannel