SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SHL GRAND STUDIO, s.r.o.
Súťažné ročníky / 07. ročník

07. ročník

2018

Siedmy ročník SLOVENSKEJ HUDOBNEJ LIGY® pokračoval vychytávkami z predchádzajúcich ročníkov. V piatich základných kolách zorganizovaných v mesiacoch február až apríl 2018 v štyroch mestách sa postupne vo Svidníku (experimentálny priestor HOLIČSTVO), v Banskej Bystrici (KLUB 77), v Nitre hneď dvakrát (Music a Cafe) a v Poprade (ROCK FABRIC) predstavilo 28 interpretov. O postupujúcich zo základných kôl rozhodovali porotcovia ako majiteľ bardejovského nahrávacieho štúdia LeonArt Milan Herstek či jeho zvukový majster Rado Kunec, Feďo Gašparík z Metalindy, Zoli Tóth z Peter Bič Project, Matúš Cíger z Mofokiller, Peter Vyslocký (Atlantida), automobilový pretekár Richard Gonda, operný spevák Igor Kucer a mnohí ďalší. Tento ročník dostali priestor aj fanúšikovia, ktorí v hlasovaní určili ôsmu miestenku finalistov keď do finále posunuli skupinu VIRVAR (Kremnica). Kuriozitou však bolo, že rovnaká skupina bola priamo do finále nominovaná porotou ako najlepší interpret vo veku do 21 rokov - Najlepší mladý interpret. Preto si miestenku do finále vďaka fanúšikom vybojovala Kristína Debnárová Band (Bratislava), ktorá v online hlasovaní skončila na druhom mieste. Porota nominovala do finále zvyšných 6 interpretov plus jedného náhradníka.

Všetci finalisti, vrátane náhradníka, mali v letných mesiacoch k dispozícii jeden nahrávací deň v bardejovskom štúdiu LeonArt, kde nahrávali svoj singel tak, aby nikto z nich neodišiel naprázdno. Nahralo sa 9 nových piesní, ktoré boli vydané na CD kompilácii finalistov s krstom v košickom GES Clube počas finálového večera (21.11.2018), na ktorom vystúpili aj úradujúci víťazi predošlého ročníka - kapela SEMATAM (Nitra). Vo finálovej porote rozhodovali aj Juraj Vančík (niekoľkonásobný víťaz Košického zlatého pokladu), Juraj Soviar (textár Elánu, Módusu a in.), Milan Herstek (majiteľ nahrávacieho štúdia LeonArt), Michal Frank (hudobný novinár), Martin MATYK Gibej (PiňaziDe?) a mnoho ďalších. Finálový večer slovom sprevádzal moderátor Dominik Béreš (vedúci oddelenia kultúry).

Aby sa zabezpečila žánrová objektívnosť, organizátori pridali ďalšie vychytávky. Pribudli dve nové hlavné Ceny na základe hudobných žánrov, a to kategória SOFT (Pop rock, Jazz, Funk, Folk, Hip-hop, R&B, ...) a HARD (Hard rock, Metal, Punk, ...). Po cene ABSOLÚTNY VÍŤAZ ide o dve najdôležitejšie Ceny, ktoré sa rozdelia medzi finalistov.

Výsledky finále a Ceny

Nominácie na finále

Súvisiace články

×

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Staňte sa našim fanúšikom aj na Facebook-u, odoberajte náš YouTube kanál a budete informovaný vždy medzi prvými...

Slovenská hudobná liga SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA

grandstudio.sk

Slovenská hudobná liga grandstudiochannel