SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SHL GRAND STUDIO, s.r.o.
Kapelu INSIDE prekvapili počas krstu albumu Iron Maiden
Tlačové správy / Kapelu INSIDE prekvapili počas krstu albumu Iron Maiden

Kapelu INSIDE prekvapili počas krstu albumu Iron Maiden

Čo majú spoločné kapely INSIDE, Tublatanka a Iron Maiden? Krst tretieho albumu aktuálneho víťaza Slovenskej hudobnej ligy „Čas“. INSIDE hrali (a hrali výborne). Tublatanka krstila. Iron Maiden sa na pódiu objavili ako prekvapenie.

INSIDE - krst albumu

Koncert INSIDE spojený s krstom ich albumu „Čas“ začal netradične, no o to pompéznejšie. Keď sa na veľkoplošnej obrazovke objavila prezentácia obrazov maliarky Sarah I. Avni, ktorá je aj autorkou obalu a bookletu CD, dav sa nadchol prvýkrát! Podľa britského časopisu Vogue patrí talentovaná umelkyňa medzi TOP 10 maliarov súčasnosti a okrem iného je napr. autorkou výzdoby Olympijského domu v Južnej Kórei.

Krstilo sa na Brodzianskom šúľanci, kde sa stretli viac ako tri tisícky návštevníkov. Ľudia žili s kapelou už od momentu, keď bubeník Andrej Solčiansky prvýkrát dvihol paličku a dal pokyn na prvotriednu rockovú šou. „Teší nás, že sa ľudia bavili! Do Brodzian dokonca prišli aj naši fanúšikovia, ktorí nás videli pred týždňom prvýkrát v Prešove. To, že za nami začínajú chodiť ľudia bez ohľadu na diaľku, je skvelý pocit,“ poďakoval sa spevák Goran Janík.

INSIDE - Čas (obal albumu)

Úlohy pokrstiť v poradí tretí štúdiový album partie zo Zlatých Moraviec sa zhostila legendárna Tublatanka. Maťo Ďurinda si pri tejto príležitosti neodpustil prirovnanie k Iron Maiden! „Od hudobníkov, ktorí nehovoria do vetra a sú uznávaní, je vždy pocta, ak nás porovnávajú s jednou z najlepších kapiel súčasnosti,“ dodal G. Janík.

O tom, že INSIDE majú našliapnuté medzi slovenskú rockovú elitu svedčí i to, že originálne tričká s motívmi od Sarah I Avni, ktoré namaľovala exkluzívne pre INSIDE, museli ísť po festivale na dotlač. „Rovnako sme museli dať dorobiť aj cédečka,“ usmieval sa spokojne G. Janík.

INSIDE vznikli v roku 2013 a na konte majú tri albumy „V tieni mesiaca“, „Na vlnách“ a „Čas“. V novembri 2017 dostali ocenenie od rádia Anténa rock „Skokan roka“ a v roku 2018 vyhrali Slovenskú hudobnú ligu. Kapela hrá v zostave Goran Janík (spev), Martin Vago (gitara), Andrej Solčiansky (bicie), Martin Rapavý (gitara) a Patrik Kazík (basgitara).

INSIDE – ČAS (apple music)

https://music.apple.com/sk/album/%C4%8Das/1470875571?l=sk

Imrich Makó, PR manažér
Zdroj: GRAND STUDIO, s.r.o.

Slovenská hudobná liga - Finále 7. ročníka / Absolútny víťaz – INSIDE (Zlaté Moravce)

Fanpage SHL
www.facebook.com/slovenskahudobnaliga

Youtube kanál SHL
www.youtube.com/channel/UCqBoOJhyx5hNShig8EpCAdw

×

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Staňte sa našim fanúšikom aj na Facebook-u, odoberajte náš YouTube kanál a budete informovaný vždy medzi prvými...

Slovenská hudobná liga SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA

grandstudio.sk

Slovenská hudobná liga grandstudiochannel